10 הטרנדים בעולם עיצוב אתרים ב- 2024

בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, עיצוב אתרים הוא תחום שמתפתח בצורה מהירה ומתמידה. כל שנה מביאה טרנדים חדשים שמשפיעים על דרך שבה אנו מתקשרים ומתמודדים עם המרחב הדיגיטלי

Eden Efraim | עדן אפרים Eden Efraim | עדן אפרים 24/04/2024
10 הטרנדים בעולם עיצוב אתרים ב- 2024

 

 

סיון טיטלבאום, מנכ״ל סוגו דיגיטל משתף אותנו בטרנדים המובילים בעיצוב אתרים לשנת 2024, לפניכם הסקירה המקיפה

בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, עיצוב אתרים הוא תחום שמתפתח בצורה מהירה ומתמדת. כל שנה מביאה איתה טרנדים חדשים שמשפיעים על דרך שבה אנו מתקשרים ומתמודדים עם המרחב הדיגיטלי. בשנת 2024, ניתן לצפות למגמות מרגשות שישנו את הדרך שבה אנו מתקשרים ומתמודדים עם האינטרנט והעולם הדיגיטלי.

עיצוב רספונסיבי – עיצובים שמתאימים באופן אוטומטי לגודל המסך של המשתמש

עיצוב רספונסיבי הוא הרבה מעבר לנחוץ הוא הכרח, עיצוב רספונסיבי הוא מתאים אוטומטית לגודל המסך של המשתמש, כך שהאתר נראה מושלם על מחשבים, טאבלטים וטלפונים חכמים. היתרונות של עיצוב רספונסיבי הם חוויית משתמש נכונה, נוחות גלישה מכל מכשיר, ומראה מקצועי ועדכני. החסרון העיקרי הוא שעיצוב רספונסיבי דורש מומחיות וזמן רב יותר מעיצוב למסכי מחשב. 

עיצוב רספונסיבי דורש יותר זמן מכמה סיבות עיקריות:

1. צריך לתכנן ולעצב את האתר כך שיתאים לגדלי מסך שונים –  המעצב צריך להתחשב ולעצב כל רכיב לגדלי מסך שונים ויש המון גדלי מסכים בעולם

2. יש להתחשב באלמנטים דינמיים כמו תפריטי ניווט צפים, סידור גמיש של תכנים טקסטואלים, גלריות מותאמות וכו' שמשתנים בהתאם לגודל המסך

3. נדרשים ידע מתקדם בתכנות כמו שימוש ב-CSS ובגריד כדי ליצור את ההתאמה הדינמית הנכונה

4. צריך לבדוק את האתר הרספונסיבי על מגוון רחב של מכשירים ורזולוציות כדי לוודא חוויה אחידה בדר״כ עבודתו של איש QA

כל אלה הופכים את תהליך העיצוב והפיתוח הרספונסיבי למורכב ומצריך השקעת זמן רבה יותר מעיצוב אתר למסך אחד.

‼️ חשוב להיזהר מ"פרילנסרים" זולים המציעים אתרים לא-רספונסיביים.

לעתים קרובות אתרים אלה גורמים לחוויית משתמש גרועה, נטישה גבוהה והפסד כספי. עיצוב רספונסיבי נכון דורש ידע מקצועי זאת השקעה שכדאי להשקיע בה על מנת להבטיח הצלחה בשוק התחרותי של 2024 בתחום שלכם ולבלוט מעל כל המתחרים שלכם.

עיצוב בעזרת צבע – שימוש בגוונים ופלטת צבעים ליצירת חוויה ויזואלית מותאמת אישית

בואו נדבר על טרנד השימוש בצבעים לעיצוב אתרים ב-2024

צבעים הם כלי חזק ביותר בעיצוב לא רק מבחינה אסתטית, אלא גם ביכולתם להעביר רגשות, תחושות ומסרים לגולשים. בעידן שבו התחרות על תשומת הלב של המשתמשים גבוהה מתמיד, אתרים שיודעים לנצל את הכוח של צבעים במודע ובאופן ממוקד יזכו ליתרון משמעותי.

עיצוב בעזרת צבע בשנת 2024 מתמקד בפיתוח פלטות צבעים ייחודיות המותאמות למותג או לחוויה הרצויה. גוונים כהים ועזים יותר רווחים כדי להעניק תחושה עשירה ויוקרתית, בזמן שצבעים בהירים ורעננים משרים אווירה קלילה ואנרגטית. הרכבת צבעים המשדרים חדשנות נהפכות לכלי חשוב ליצירת זהות מותגית ויזואלית חזקה.

אבל מעבר לבחירת פלטת הצבעים הנכונה, האתגר הוא לשלב את הצבעים בתבונה לתוך עיצוב האתר הכולל והמיתוג האישי שלכם.

עיצוב מינימליסטי – Less is More

עיצוב מינימליסטי – "פחות זה יותר", הוא טרנד מרכזי בעולם עיצוב האתרים של 2024. בעידן של עומס מידע וקוצר תשומת לב, עיצוב פשוט, נקי וממוקד יכול להיות יתרון משמעותי.

המינימליזם מדגיש פשטות, נקיון ומקל על המשתמש לסרוק את התוכן. הוא מסיר כל רעש חזותי מיותר ומתמקד בתכנים החשובים ובחוויית המשתמש. אתרים מינימליסטיים בונים את המסר והזהות שלהם דרך קווים נקיים, טיפוגרפיה ברורה, צבעים לבנים ונטרלים ושטחים רבים של "אוויר" ריק.

היתרונות של גישה מינימליסטית הם רבים – ממוקדות וקלות להבנה, טעינה מהירה, נוחות לגלישה, ומראה מודרני ואלגנטי. אך כדי להשיג ולשדר מינימליזם נדרשת מיומנות מהמעצב.

המפתח הוא לזהות את התכנים והפונקציונליות ההכרחיים ולהציגם באופן ברור. בשנת 2024 המינימליזם מהווה אווירת רוגע ויושרה בתוך הרעש הדיגיטלי. אתרים אלה מזמינים את המשתמשים להתמקד, ליהנות מהחוויה ולהתרכז בדברים החשובים באמת וגם להקל על המשתמש לבצע פעולות רצויות באתר שלכם.

שילוב תמונות וקטעי ווידאו

המשתמשים כיום מחפשים תכנים שקל לספוג אותם, הם צריכים להיות מרתקים ומעוררי השראה כאלה שיספקו להם חוויה עשירה ומעניינת. על כן, אתרים רבים משלבים תמונות וקטעי ווידאו כדי למשוך ולשמר את תשומת ליבם של המשתמשים.

כמה נקודות חשובות בשילוב תכנים אלה:

  1. קליטת מידע ויזואלית – היום מבינים יותר מתמיד קלוט מידע באמצעות קטעי וידאו קצרים. דרך הוידאו ניתן להעביר תכנים ורעיונות מורכבים באופן פשוט וקליט
  2. סגנון צריכת תוכן טיק-טוקי – הרגלי הצפייה של הדור הצעיר התעצבו דרך פלטפורמות כמו טיק טוק, אינסטגרם וסנפצ'ט שהבסיס שלהם הוא צריכת תוכן קצר ומהיר. שילוב וידאו נראה ומרגיש רלוונטי יותר עבורם
  3. העברת מסרים מהירה – וידאו יכולים להעביר נקודות ורעיונות מרכזיים בזמן קצר יחסית. זה חשוב לכל סוגי קהל היעד
  4. חוויה אינטראקטיבית – וידאו מעורבים את המשתמשים בצורה חווייתית ומעורבת יותר מאשר טקסט או תמונות סטטיות. זה יוצר חיבור חזק יותר למותג/מוצר
  5. מתאים לכל המכשירים – וידאו היום נראים ונגישים באותה מידה טובה על מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים

מיקרו אנימציה

מיקרו-אנימציות ומיקרו-אינטראקציות הן מגמה חשובה בעיצוב אתרים בשנת 2024. מיקרו-אינטראקציות הן אלמנטים אינטראקטיביים קטנים המגיבים לפעולות המשתמש כמו ריחוף על לחצן או לחיצה על סמל. מיקרו-אנימציות הן התנועות והאפקטים הויזואליים הקלים המלווים את האינטראקציות הללו. יחד הם מוסיפים מעורבות, אינטואיטיביות וחוויה עשירה יותר למשתמשים.

המגמה באה לתת מענה לבעיית היתר של אנימציות ואינטראקציות קיצוניות שהפריעו בשנים האחרונות לחוויית המשתמש. מיקרו-אנימציות נועדו להיות משלימות ועדינות, מוסיפות טעימה קטנה של אינטראקציה מהנה ומשמעותית בלי השתלטות על העיצוב עצמו.

כאשר משולבות בתבונה, מיקרו-אנימציות ומיקרו-אינטראקציות מקלות על השימוש וההתמצאות באתר, יוצרות חוויה רכה ורהוטה יותר, ומעניקות מגע אנושי קל לממשקי המשתמש – הכל תוך שמירה על נראות מקצועית וממוקדת. זוהי בהחלט מגמה חשובה לשיפור חוויית המשתמש ב-2024.

עיצוב עם דינמי בעזרת אפקט Parallax

עיצוב עם רקעים דינמיים והשימוש באפקט Parallax הוא טרנד מרכזי בעולם עיצוב אתרים בשנת 2024. זוהי טכניקה עיצובית חזותית ומרשימה שמעניקה תחושה של עומק ותלת-ממד לאתרים.
אפקט הParallax יוצר אשליה אופטית של שכבות ויזואליות נפרדות הנעות במהירויות שונות ביחס לגלילת המשתמש. כשהמשתמש גולל, הרקע נע בקצב שונה מהתוכן שבתוכו, מה שיוצר אפקט עומק ותנועה במרחב.

יתרון אחד בולט של שימוש באפקט Parallax:

חוויית משתמש אינטראקטיבית ומעניינת – התנועה והדינמיות של הרקעים יוצרת חוויה שגורמת למשתמש להישאר עוד באתר ובכך לגלות עוד תוכן עם זאת, חשוב לשלב את האפקטים באופן מינון נכון כדי לא ליצור עומס גירויים ולהשאיר את החוויה קלה ונגישה. כמו כן, יש לוודא שהאתר נגיש ומהיר גם על מכשירים ניידים בעלי אינטרנט איטי יותר.
אם מיושם כראוי, עיצוב עם רקע דינמי ואפקט Parallax יוצר אתר עכשווי, משכנע וחווייתי שמייצר חיבור רגשי ומשאיר רושם בלתי-נשכח.

יצירת תמונות באמצעות בינה מלאכותית והשילוב שלהן באתרים

חשבתם שלא נדבר על AI? יצירת תמונות באמצעות בינה מלאכותית והשילוב שלהן באתרים היא מגמה חדשה ומרתקת בעולם עיצוב האתרים ב-2024 והלאה והיא רק הולכת וצוברת תאוצה מסחררת! הטכנולוגיות החדשות של יצירת תמונות ממוחשבות (AI Image Generation) מאפשרות יצירה מהירה של תכנים ויזואליים מרהיבים כאלה שגורמים לפעירת פיות וכל זה קורה ב״לחיצת כפתור״ ביחס כמובן לתקופה לפני הבינה מלאכותית.

בשנת 2024, עיצוב אתרים יזכה למהפכה באמצעות שילוב עיצוב ובינה מלאכותית. יכולות ה- AI החדשות יאפשרו יצירה דינמית של גרפיקה ותכנים ויזואליים מותאמים אישית לכל משתמש על בסיס נתונים והעדפות ייחודיים. זה יוביל לחוויות משתמש ייחודיות ולעיצובים רלוונטיים המשקפים באופן מדויק את הפרופיל של כל משתמש. מלבד הייחודיות, הבינה המלאכותית תקצר משמעותית את לוחות הזמנים ועלויות התכנון של עיצובים ותכנים חזותיים. היא תהפוך לכלי ביצוע עוצמתי עבור מעצבים המחפשים לתרגם רעיונות גדולים לחוויות ממוקדות משתמש באמצעות אמנות דיגיטלית חסרת תקדים. השילוב הזה של טכנולוגיות בינה מלאכותית מתקדמות והאפשרויות היצירתיות שהן פותחות, יוביל לשינוי גדול בנוף העיצוב הדיגיטלי בשנת 2024 והלאה.

שילוב הגלאסמורפיזם יקפיץ לכם את ה- UI לרמה אחרת

גלאסמורפיזם (Glassmorphism) הוא טרנד עיצובי המשלב אלמנטים שקופים דמויי זכוכית בממשקי משתמש ובעיצוב אתרים. זוהי גישה מודרנית המעניקה תחושה נקייה, מינימליסטית ואלגנטית עם מראה עכשווי ועתידני. אלמנטי הגלאסמורפיזם כוללים חפצים שקופים עם אפקטי זכוכית, ציפויים שקופים, צללים רכים ובליטות קלות המשלבות אור וצל – יוצרים יחד אשליה חזותית של חפצים אמיתיים העשויים מזכוכית או פלסטיק שקוף. היתרונות הם מראה נקי וחלק, משדרים מודרניות ועדכניות, יוצרים בידול ויצירתיות, מדגישים תכנים ופונקציות, ומזמינים אינטראקציה וחוויה חדשנית למשתמשים. עם זאת, חשוב לשלב את הגלאסמורפיזם במינון ובאזורים רלוונטיים בלבד כדי לא להגזים ולפגוע בקריאות. כאשר משולב כראוי, הוא הופך את העיצוב למרשים, מודרני ומעורר עניין תוך שמירה על מראה נקי ומינימליסטי.

על זה לא בטוח לא שמעתם – טיפוגרפיה קינטית

טיפוגרפיה קינטית, שבה הטקסט מונפש ומקבל תנועה דינמית, היא מגמה מרכזית בעיצוב אתרים ב-2024. זוהי דרך להפוך את הטקסט מהעברת מידע סטטית לאלמנט ויזואלי מרתק ומלהיב במטרה לתפוס את תשומת לב המשתמשים ולהעביר מסרים באופן חווייתי. הטיפוגרפיה הקינטית מגדירה מחדש את האסתטיקה של עיצוב אתרים בהפיכתם למעניינת ולא רק מקור מידע סטטי.

לקראת 2024, הטיפוגרפיה הקינטית צפויה להפוך אינטראקטיבית ולהניע לפעולות המשתמש, ואף להשתלב עם אלמנטים עיצוביים אחרים כמו אנימציות וגרפיקה ליצירת חוויה ייחודית. זו תהיה המפתח בעיצובים מונעי נרטיב ובקמפיינים שיווקיים.

תלת מימד 3D

שילוב אלמנטים תלת-מימדים בעיצוב אתרים הוא טרנד חזק מאוד ב-2024, הנותן פוש רציני לחוויית המשתמש ולמראה מעניין. טכנולוגיות תלת-ממד מתקדמות מאפשרות כיום להטמיע דמויות, חפצים וסצנות תלת-ממדיות באתרי אינטרנט גם כעיצוב סטטי וגם כאינטראקטיבי. שילוב זה מציע חוויה אינטראקטיבית וויזואלית עוצמתית, הדגמות מוצרים אמינות, יכולת התאמה אישית, משיכת תשומת לב מיידית, ובידול חזק וייחודי למותג. עם זאת, יש להקפיד על אופטימיזציה לביצועים טובים גם על מכשירים וקווים איטיים. כאשר משולבים כראוי, אלמנטים בתלת-ממד יכולים להפוך את עיצוב האתר לחוויה בלתי נשכחת, עוצמתית וייחודית לחלוטין. יש פלטפורמות כגון Sketchfab שמספקת כמעט של סוגי התלת מימד, ואם עדיין לא מצאתם שם את מה שחיפשתם תמיד תוכלו לפנות ל-Fiverr ולחפש אמן תלת מימד שיגשים לכם את החזון.

 

סיכום

בשנת 2024, עולם עיצוב האתרים צפוי להיות דינמי, חדשני ומרתק. טרנדים כמו עיצוב רספונסיבי, שימוש נכון בצבעים, מנימליזם, שילוב תמונות, וידאו, תלת-ממדית, גלאסמורפיזם, טיפוגרפיה קינטית, מיקרו-אנימציות ואף יצירת תמונות על ידי בינה מלאכותית – כולן צפויות להיות שחקניות משמעותיות. המגמות הללו לא רק ישדרגו את המראה החזותי והתדמית של האתרים, אלא יעצבו מחדש את חוויית המשתמש לכיוון חווייתית, ממוקדת, אינטראקטיבית ומותאמת אישית יותר שתתרום לעלייה בהמרות ובמכירות.

בסוגו דיגיטל, אנו שמים דגש רב על עיצוב חדשני, נגישות טכנולוגיות מתקדמות ופיתוח אסטרטגיות לשיפור חווית המשתמש. הצוות המנוסה שלנו משלב בצורה מקצועית ויעילה את מגוון הטרנדים העכשוויים במגוון הפרויקטים של הלקוחות שלנו. פנו אלינו כדי להפוך את אתר האינטרנט שלכם למעודכן, חדשני וחווייתי.

מכירים מישהו שצריך לקרוא את הפוסט? שתפו אותו. 💪

הצעת מחיר
סגור