על בנייה והקמה של חנות אינטרנטית

סיון טייטלבאום | Sivan Taitelbaum סיון טייטלבאום | Sivan Taitelbaum 25/01/2024
על בנייה והקמה של חנות אינטרנטית
 • עוד לפני שקפצנו להקמה – למה צריכים חנות אינטרנטית?

 • בניית חנות אינטרנטית היא צעד משמעותי עבור כל עסק / חברה / ארגון / סטארט-אפ / יוזמות המעוניינים להגיע לקהלים חדשים בנסיון להרחיב את טביעת הרגל השיווקית שלהם ולהגדיל את המעורבות.
  בעידן הדיגיטלי, נוכחות אינטרנטית היא לא רק יתרון, אלא הכרח עבור כל יזם או חברה החפצים להישאר רלוונטיים ותחרותיים.
  הרי תחשבו על זה, לאן העולם שלנו מתקדם עם העידן של הבינה המלאכותית שהיום יוצרת כמעט הכול – תמונות, תוכן טקסטואלי, כותבת קוד וזאת רק ההתחלה!
  היום הכול נימצא בדיגיטל ובאינטרנט, אופן החיפוש, החשיפה, הרכישה ועוד המון מחיי היום יום שלנו מתבצע און-ליין.
  בעולם כזה, כניסה לזירה הדיגיטלית באמצעות חנות אינטרנטית היא לא רק יתרון תחרותי, אלא דרישה בסיסית לשרידות העסקית שלכם.
 • על התהליך של בניית החנות האינטרנטית

ראשית, חשוב להבין את הצורך האמיתי של העסק שלכם בחנות אינטרנטית -מה ההרגלים של הלקוחות שלכם? האם הם אוהבים להגיע פיזית לחנות או שהם מחפשים דרך קלה יותר? האם למתחרים שלכם יש חנות דיגיטלית? לאחר ניתוח התנהגות הלקוחות והמתחרים, ניתן לעבור לשלב איפיון עיצוב ופיתוח החנות הדיגיטלית. בשלב זה, יש לתכנן את מבנה הניווט, חלוקה לקטגוריות, תכונות כמו הוספה למועדפים ובדיקת מלאי, וכן לפצח שפה ויזואלית ברורה שמזמינה פעולות כמו הרשמה למועדון לקוחות, רכישת מוצרים, יצירת קשר והרשמה לניוזלטר – הכל תוך יצירת ממשק ידידותי ונוח לשימוש עבור המבקרים הפוטנציאליים באתר.

 

טוב, הקמנו חנות דיגיטלית – מה עכשיו?

הקמת חנות אינטרנטית אינה מסתכמת באיפיון העיצוב והפיתוח בלבד, אלא דורשת גם הזנת תוכן איכותי ומושקע. בסופו של דבר, אנשים קונים "עם העיניים" – מוצרים שאינם מוצגים כראוי פשוט לא ימכרו. תמונות המוצרים חייבות להיות איכותיות ולא כאלה שצולמו מהנייד. מבחינת הקומפוזיציה, הצבעוניות והאיכות, שכן אין דבר גרוע יותר מתמונות מתוחות ומעוותות כשמחפשים מוצר. חנות אינטרנטית צריכה להיות ממש כמו חנות פיזית שמנוהלת בקפידה – עם מדפים מיושרים ומלאים, נקיים כאלה שלא חסר בהם והכול תמיד מפוצץ. חנות דיגיטלית צריכה ליצור חוויית קנייה חלקה וידידותית למשתמש כזאת שתניע את הלקוחות לרכישה. בדיוק כמו שבעל חנות פיזית מקפיד על סדר ונוחות, כך חנות דיגיטלית מוצלחת דורשת תשומת לב רבה עד כדי ירידה לפרטים הקטנים ביותר. רק אז היא תשדר מקצועיות ותקפיץ את המכירות לרמות חדשות.

הצלחנו להרים חנות דיגיטלית מעוצבת וידידותית למשתמש והתמונות של המוצרים מוצלחים מה הלאה?

חשבתם שזה נגמר שם? עכשיו צריך שאנשים יראו אתכם. עבודת קידום אתרים (SEO) חשובה לנוכחות הדיגיטלית האורגנית שלכם, אך מומלץ גם להריץ קמפיינים ממומנים בתשלום בפלטפורמות שמתאימות ביותר לקהל היעד של המותג שלכם. לדוגמה, אם קהל היעד הוא צעיר, כדאי לפרסם ב-TikTok. אם מדובר באוכלוסייה מבוגרת יותר, קמפיין בגוגל או בפייסבוק יכול להיות אפקטיבי. בקיצור, חשוב להתאים את פלטפורמות הפרסום לקהל היעד המדויק שלכם.

יש קמפיין מומן באוויר אבל אין תנועה לאתר שלנו

שיווק דיגיטלי זה תחום דינמי. לפעמים מגבשים אסטרטגיה שלא קולעת למטרה ולא מעלה את התנועה לאתר (Traffic). לפעמים היא כן מעלה את התנועה, אך אין המרה של המבקרים לפעולות באתר. ולפעמים הכול קורה והמכירות מזנקות! לכן נדרשים סבלנות רבה, גמישות ונכונות לנסות שיטות שונות עד שתצליחו לפצח מהי האסטרטגיה השיווקית הטובה ביותר עבור העסק שלכם.

שאלנו את מנכ״ל סוגו דיגיטל סיון טייטלבאום, מהם היתרונות המשמעותיים לעסקים שיש להם בניית אתר מכירות

1. נגישות מקומית וארצית: חנות אינטרנטית מאפשרת לעסקים להגיע ללקוחות ברחבי המדינה ובעולם, ולא רק לאלה הנמצאים בקרבת מקום פיזי.

2. פעילות 24/7: חנות אינטרנטית פתוחה לעסקאות כל הזמן, מה שמאפשר ללקוחות לבצע קניות בכל שעה, גם מחוץ לשעות עבודה רגילות, זה תמיד כיף לקום בבוקר, להכין כוס קפה, לפתוח את המחשב ולראות שמכרתם בזמן שישנתם.

3. חיסכון בעלויות: הקמה והפעלה של חנות דיגיטלית לרוב פחות יקרה משכירות ותחזוקת חנות פיזית, וכן יש חיסכון בעלויות כוח אדם.

4. ניתוח נתונים והבנת הלקוח: כל אתר שקיים על גבי האינטרנט מאפשר ניתוח מתקדם של התנהגות הלקוח, העדפות קנייה, מה שמאפשר שיפור מתמיד של השירות והמוצרים בעזרת כלים כמו Google Analytics, Search Console, Google Ads.

5. מגוון רחב של אפשרויות תשלום: חנות דיגיטלית מאפשרת ללקוחות לבחור ממגוון אפשרויות תשלום ולעבור תהליך רכישה ״בקליק״, מה שמגדיל את הנגישות והנוחות ללקוחות.

סיכום

בעידן הדיגיטלי המתקדם, נוכחות מקוונת איננה בגדר יתרון אלא הכרח לשרידות עסקית. הקמת חנות אינטרנטית היא צעד משמעותי להגעה לקהלים חדשים, הרחבת טביעת הרגל השיווקית והגדלת המעורבות. התהליך כולל איפיון עיצוב ופיתוח, הזנת תוכן איכותי, יצירת חווית משתמש ידידותית, קידום אורגני וממומן, וניתוח מתמשך להתאמת האסטרטגיה.

היתרונות העיקריים של חנות דיגיטלית הם נגישות ארצית ועולמית, פעילות 24/7, חסכון בעלויות, ניתוח נתונים להבנת הלקוחות, ומגוון אפשרויות תשלום. למרות האתגרים והניסוי-וטעייה הכרחיים, חנות מקוונת מנוהלת כראוי תשדר מקצועיות, תמשוך לקוחות חדשים ותקפיץ את המכירות. בעולם הנע לכיוון דיגיטלי, זוהי דרישה בסיסית להמשך הצלחה עסקית.

מכירים מישהו שצריך לקרוא את הפוסט? שתפו אותו. 💪

ספרו לנו על הפרויקט
סגור